18 min pieszo

Park Jakubowo

Park rozciąga się pomiędzy Łyną, a al. Wojska Polskiego. Łączy się z Lasem Miejskim, dzięki czemu jest doskonałym miejscem do długich pieszych lub rowerowych wycieczek. W centrum parku znajduje się plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Miłośnicy sportu mogą skorzystać także, ze znajdujących się tutaj kortów tenisowych, parków linowych oraz strzelnicy. Przez park wiedzie niebieski szlak rowerowy. Znajduje się tu również Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, w którym odbywają się różnego rodzaju koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne.

Stare Miasto

Stare Miasto to niezwykle urokliwe miejsce na mapie Olsztyna. Znajdują się tu nie tylko restauracje, sklepy i lokale gastronomiczne, ale także warte uwagi zabytki. Na starówkę prowadzi Wysoka Brama, która jest pozostałością po fortyfikacjach miejskich. Znajduje się tutaj także gotycki budynek Starego Ratusza, w którym obecnie mieści się Wojewódzka Biblioteka Publiczna, kościół ewangelicki, a także zamek, w którym obecnie działa Muzeum Warmii i Mazur. Starówka olsztyńska to serce życia miasta. To tutaj, na deskach amfiteatru, na Targu Rybnym oraz scenie staromiejskiej odbywają się różnego rodzaju imprezy, eventy oraz wydarzenia kulturalne.

Dworzec PKP i PKS

Inwestycja jest doskonale skomunikowana z resztą miasta, przystanek autobusowy zlokalizowany jest tuż przy nieruchomości, między innymi z bezpośrednim połączeniem do Kortowa. Zaletą jest także bliskość do Dworca Głównego PKP i PKS, z którego można nawiązać bezpośrednie połączenie z nowo otwartym Portem Lotniczym Olsztyn – Mazury. W niedalekiej odległości znajduje się również Dworzec Zachodni.

Teatr

Lokalizacja inwestycji zapewnia szybki dostęp do różnorodnych instytucji kulturalnych. Jedną z nich jest Teatr im. Stefana Jaracza, położony w pobliżu Ratusza oraz Starego Miasta. Miłośnicy kultury oraz sztuki z pewnością docenią repertuar instytucji oraz jego różnorodność. Teatr Jaracza jest także organizatorem dwóch festiwali – Olsztyńskich Spotkań Teatralnych oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY.

Filharmonia

Filharmonia w Olsztynie to jedyna tego typu placówka kulturalna na Warmii i Mazurach. Melomani i miłośnicy muzycy znajdą tutaj szeroki repertuar, który z pewnością przypadnie im do gustu. Placówka prowadzi nie tylko działalność koncertową, ale także edukacyjną. To tutaj organizowane są spotkania z muzyką dla dzieci, młodzieży i studentów.

Las Miejski

Olsztyński Las Miejski to największy w Europie kompleks leśny znajdujący się w granicach miasta. Położony jest w północnej części Olsztyna. Łącznie liczy ponad 1400 ha. Jest to doskonałe miejsce dla amatorów turystyki, sportu i rekreacji. Przepływają przez niego dwie rzeki – Łyna i Wadąg, na których znajdują się popularne szlaki kajakowe. Znajdują się tutaj także cztery szlaki turystyczne, system tras rowerowych o różnym stopniu trudności oraz bikepark. Dodatkowo wyznaczono tutaj ścieżki biegowe, miejsca z altanami i ławkami do wypoczynku rodzinnego na łonie przyrody oraz przyrodnicze ścieżki edukacyjne.

Jezioro Długie

W pobliżu Apartamentów & Loftów Dragonów znajdują się także ścieżki rowerowe, dzięki którym można szybko dotrzeć nie tylko do Lasu miejskiego, czy Parku Jakubowo, ale także nad Jezioro Długie. Dzięki zagospodarowaniu linii brzegowej, akwen stał się idealnym miejscem do wypoczynku, uprawnia sportu, spacerów, czy wędkowania. Dookoła jeziora znajdują się leżaki, ławki i pomosty, dzięki którym spacerowicze oraz wędkarze mają bezpośredni dostęp do wody. Nad jeziorem znajduje się także plac zabaw dla dzieci oraz zielona ścieżka zdrowia. Jezioro Długie jest połączone z resztą miasta poprzez sieć ścieżek rowerowych oraz niebieski szlak pieszy.

Szkoły i przedszkola

W okolicy znajdują się placówki oświatowe – żłobki, przedszkola, szkoły. Dzięki temu, Apartamenty & Lofty Dragonów są idealnym miejscem do zamieszkania dla rodzin z dziećmi. W pobliżu inwestycji znajdują się także szkoły językowe oraz instytucje kulturalne, które oferują szeroki wybór różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży.

Centrum Handlowe

Rozbudowana infrastruktura usługowo-handlowa ułatwi mieszkańcom codzienne zakupy. W pobliżu inwestycji znajdują się także placówki medyczne, banki, urzędy pocztowe, czy apteki. W niedalekiej odległości mieści się także Centrum handlowe Aura oraz hala targowa Zatorzanka.

«
»

Okolica

Dogodna lokalizacja inwestycji zapewnia jednocześnie bliskość do centrum miasta, a także umożliwia odpoczynek na łonie przyrody. Apartamenty & Lofty Dragonów są bardzo dobrze skomunikowane z resztą miasta. Tuż przy inwestycji znajduje się przystanek autobusowy. Obok przebiegają także ścieżki rowerowe, które umożliwiają łatwe poruszanie się po Olsztynie rowerzystom. Z inwestycji można w szybki sposób dotrzeć do wielu atrakcji turystycznych w mieście, w pobliżu znajduje się także potrzebna do codziennego życia infrastruktura, jak sklepy, lokale usługowe, placówki oświatowe, medyczne, banki, urzędy, czy instytucje kulturalne.

POZNAJ
OKOLICE